سودای سیمرغ

مشخصات
خلاصه داستان: 

یک تصادف اتومبیل، آدم‌هایی را در رودرروی یکدیگر قرار می‌دهد؛ مراقبت از مصدومین و انتظار برای به هوش آمدن آن‌ها، انتظاری طولانی و جان‌کاه است.

امتیاز داوران: 
بدون رای
امتیاز کاربران: 
بدون رای
یادداشت

خیانت تصادفی

چهارمین فیلم اصغر نعیمی اصلاً در قد و قوارۀ جشنواره فجر نبود. موضوع نخ‌نمای نسبیت در اخلاق این بار با درون‌مایۀ خیانت آن‌قدری بد روایت می‌شود که لااقل احساس حضور در سینما به آدم دست نمی‌دهد. شباهت نماهای فیلم به تله‌فیلم بیشتر بود تا سینما؛ آن هم، با چنین محتوایی، فیلم‌های شبکه‌هایی مانند جم تی‌وی. انتخاب نقش‌ها اشتباه بود و بازیگران با بازی باسمه‌ای خود هیچ چیزی به فیلم اضافه نکردند. فیلمی یکنواخت، بی‌ایده و بدون قصه‌ای پیش‌برنده که حتی عنوان فیلم نیز گویای چیزی نیست و شاید هایلایت صرفاً به این خاطر برگزیده شده که نامی خاص است.

در اینکه موضوع خیانت و انگیزش حس انتقام در انسان در قبال چنین پدیده‌ای ممکن است، انکارپذیر نیست. اما ساختار بد فیلم و شخصیت‌هایی که در آن نموده می‌شوند هرگز این قوت را ندارند که تا این اندازه به سوی خیانت و انتقام پیش بروند. قطعاً اینگونه فیلمنامه‌ها با ارائه به هر داوری با سیلی از نقد و اصلاح‌ها مواجه می‌شود. ولی حضور این فیلم در بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر انسان را به شگفتی وامی‌دارد.

نمایش بیشتر
امتیاز امتیاز بدهید
نقد کامل
نقد کاربران (۰)
تصاویر مرتبط (۴)
فیلم های مرتبط (۰)